Vitaminas F – kuo jis naudingas mūsų organizmui?

Poli nesočiųjų riebiųjų rūgščių eterių kompleksas trumpiau vadinamas vitaminu F. Vitaminas F tirpsta vandenyje, tačiau žmogaus organizme jis nėra sintezuojamas. Šis vitaminas rūpinasi odos ir plaukų sveikata: stabdo plaukų blukimą, kovoja su ankstyvu odos senėjimu ir didina odos elastingumą bei stangrumą, taip pat skatina viršsvorio mažėjimą ir mažina cholesterolio kiekį kraujyje.

Vitaminas F yra reikalingas odos lipidų apykaitai, todėl kai organizmui trūksta šio vitamino, oda pradeda sausėti ir šerpetoti, o plaukų augimas sulėtėja. Vitaminą F rekomenduojama naudoti, kai plaukai gausiai slenka arba pasireiškia plikimo požymiai. Taip pat šis vitaminas naudingas žmonėms, kurie turi sausus, lūžinėjančius ir jautrius plaukus, nes vitaminas F suteiks jiems natūralaus blizgesio. Vitamino F vartojimas padeda įveikti plaukų pleiskanojimą.

Vitaminas F palaiko apsauginę kūno paviršiaus funkciją, padeda odai geriau išsaugoti drėgmę ir ši tampa mažiau pralaidi bakterijoms ir toksinams. Taip pat ją ne taip stipriai veikia žalingi UV spinduliai ir kiti kenksmingi aplinkos veiksniai.

Vitaminas F reikalingas, kad nėščia moteris išnešiotų sveiką vaisių. Organizme vitaminas F paverčia cholesteriną paverčia tirpstančiais junginiais ir taip palengvina jo pašaliną, todėl nesočiosios riebalų rūgštys yra naudojamos aterosklerozės profilaktikai ir gydymui. Šios nesočiosios riebalinės rūgštys padeda organizmui pasisavinti riebalus ir yra be galo svarbios odos riebalų apykaitai. Taip pat nesočiosiomis riebalų rūgštimis gydomos kai kurios odos ligos, pavyzdžiui, egzemos ar opos.

Natūralus vitaminas F randamas žuvų taukuose, alyvuogių aliejuje, jautienoje, kepenyse, kruopose, džiovintuose vaisiuose, saulėgrąžų sėklose, kopūstuose, arbūzuose ir kakavoje. Rekomenduojama vitamino F paros norma svyruoja nuo 2 iki 6 gramų – būtent tiek vitamino yra 15-20 gramų saulėgrąžų aliejaus.

Vitaminas F yra naudojamas ir kosmetikoje, kadangi jis saugo odą nuo suglebimo, padeda ją išlyginti, suteikia jai atspalvį. Vitaminas F taip pat yra įtraukiamas į antibakterinių kaukių sudėtį, detoksikuojančius kremus ir serumus. Atjauninančiuose, brandžiai odai skirtuose kremuose taip pat galima rasti  vitamino F, nes jis padeda išlyginti raukšleles ir patempia odą. Vitaminu F praturtinti šampūnai apsaugo plaukus nuo slinkimo ir gydo pleiskanas.

Parašykite komentarą