Vitaminas D3 – kuo jis naudingas mūsų organizmui?

D grupės vitaminams priklausantis vitaminas D3 (cholekalciferolis) buvo atrastas dar 1930 metais. Vitaminas D3 yra sintetinamas odoje, kai gaunamas reikiamas saulės arba ultravioletinių B spindulių kiekis. Daugelis žmonių mano, kad mėgavimasis saulės spinduliais atostogų metu, organizmas vitamino D3 prisikaups visiems metams. Tačiau taip nėra, nes saulės veikiama oda šį vitaminą gamina tik pusvalandį. Šiuolaikiniams žmonėms net ir vasaros metu sunku aprūpinti organizmą reikiamu vitamino kiekio, kadangi daugelis žmonių dirba uždarose patalpose, be to, mūsų klimato juostoje saulė nėra dažnas reiškinys.

Vitaminas D3 padeda apsisaugoti osteoporozės. Susirgus šia liga sumažėja kaulų tankis, kaulinė masė ir kaulai tampa trapūs. Mokslininkai nustatė, kad net 97% kaulų lūžius patyrusiems žmonėms yra išsivysčiusi osteoporozė, nes jų organizmuose buvo vitamino D trūkumas. Vitamino trūkumą organizme sukelia nepakankamas su maistu gaunamas vitamino kiekis, sumažėjęs odos gebėjimas sintetinti šį vitaminą arba per mažas buvimas saulėje.

Vitamino D trūkumas organizme pasireiškia sąnarių skausmais ir sustingimu, raumenų mėšlungiu, nugaros skausmais, imuniteto nusilpimu, dantų ėduonimi, plaukų slinkimu. Vaikams dėl šio vitamino trūkumo gali išsivystyti rachitas, todėl labai svarbu, kad vaikystėje ir paauglystėje būtų vartojamas maistas, kuriame apstu vitamino D ir kalcio. Tinkamas organizmo aprūpinimas šiomis medžiagomis padeda išlaikyti deramą kaulų masės išlaikymą brandžiame amžiuje.

Pastarąjį dešimtmetį buvo atliekami įvairūs moksliniai tyrimai, kurie atskleidė, kad geram kalcio pasisavinimui yra reikalingas vitaminas D3. Šis vitaminas ne tik padeda organizmui kur kas geriau pasisavinti kalcį, bet ir stabdo jo šaliną iš kaulų audinio bei reguliuoja fosforo apykaitą organizme.

Parašykite komentarą