Pirtis svorio metimui – ar pirtis tikrai padeda?

Pirtis gali padėti numesti svorio ir tai tikrai ne „bobutės pasaka“. Apie pirties magiškas galias šnekama nuo seno, jos buvo vertinamos visoje Lietuvoje ir ne tik. Tačiau dažniausiai pirtys buvo giriamos dėl galimybės nusiprausti, sušilti bei kaip apsauga puolant ligos, o apie lieknėjimą nebuvo nė užsimenama, bet dabar, kuomet svorio metimas yra aktualesnis, prie teigiamų pirties savybių galima pridėti ir šį punktą.

Pirtis svorio metimui – kaip pradėti?

Norint numesti svorio nėra labai svarbu, kokio tipo pirtį pasirinksite (sauną, rusišką pirtį ar kt.), tačiau svarbu, kad pirtis būtų derinama kartu su kitais svorio metimui svarbiais faktoriais, ypač – mityba.

Lieknėjimo efektas pirtyje atsiranda dėl karščio ir kylančio prakaitavo. Prakaituojant iš kūno pašalinama ir nemažai susikaupusių skysčių, todėl, natūralu, po truputį krinta ir kūno svoris, tačiau iš to nebus jokios naudos jei po pirties ar prieš ją suvalgysite riebų kepsnį ar mėgausitės alkoholiu.

Dar viena didelė klaida – stengtis numesti kuo daugiau svorio ilgesnį laiką praleidžiant pirtyje. Deja, tai tik beprasmiškai alina organizmą. Pirtyje, ypač nepratus, nesiūloma praleisti ilgiau nei 10 minučių. Siekiant numesti svorio siūloma trumpinti buvimo laiką (užtenka būti tol, kol prasideda gausesnis prakaitavimas), tačiau į pirtį užsukti dažniau. Prasidėjus prakaitavimui procesas trunka dar kurį laiką, tad net ir išėję iš pirties toliau prakaituosite ir mesite svorį.

Nemaišykite pirties su svaigalais

Siekiant didesnio efekto pirtyje reiktų atsisakyti gėrimų, ypač alkoholinių. Turėtų pakakti vos kelių gurkšnių vandens, kad užtektų minimaliai atsigaivinti. Taip pat, atsigaivinimui ir prakaito nuplovimui rekomenduojama pasinaudoti šiltu dušu. Tik tuo metu, kai jau išsiskiriančio prakaito (kiekvieną kartą einant į pirtį prakaitavimas slopsta) stipriai sumažėja galima išgerti iki stiklinės vandens, sulčių ar, dar geriau, puodelį šiltos žaliosios arbatos.

Kaip jau buvo minėta straipsnio pradžioje, pirtis padeda ne tik numesti svorio, bet ir iškaitina pradedančias griebti ligas. Jei jaučiate, kad puola gripas, ima kosulys ar sloga – pasinaudokite galimybę pasikaitinti pirtyje ir vienu šūviu nušausite du zuikius: apsisaugosite nuo puolančių ligų bei pagražinsite savo kūno formas.

Parašykite komentarą